top of page

Ako vyzerá stalking a kyberstalking

Prenasledovanie je nebezpečné správanie, ktoré sa zvykne stupňovať a môže končiť ublížením či dokonca smrťou prenasledovanej ženy. Podľa výskumov až trištvrtinu žien, ktoré zavraždil bývalý alebo súčasný partner, predtým páchateľ prenasledoval. Preto je potrebné venovať stalkingu pozornosť hneď od začiatku.

Keďže technológie poskytujú stalkerom nové príležitosti a taktiky, často je súčasťou prenasledovania aj kyberstalking. Kyberstalkeri využívajú špehovacie aplikácie, sledujú polohu prenasledovanej, čítajú si jej komunikáciu s inými ľuďmi, posielajú vírusy, zverejňujú nenávistné komentáre alebo sa vyhrážajú zverejnením kompromitujúcich informácií a fotografií.


V tomto videu sa dozviete viac o tom, ako vyzerá stalking a kyberstalking:


Ako ho zastaviť?

Prenasledovanie je trestný čin, ktorý sa dá dokázať zbieraním dôkazov – vrátane správ v telefóne. Zastaviť prenasledovanie vám pomôžu ženské organizácie zaoberajúce sa problematikou násilia, ku ktorým patrí aj ALEJ. Poskytneme vám podporu, praktické rady aj poradenstvo a pomoc, napríklad v právnej oblasti.


Ak zažívate vy či niekto z vášho okolia násilie zo strany manžela, partnera, bývalého partnera či iného muža alebo sa vás týka problém stalkingu a kyberstalkingu, obráťte sa na nás. Kontaktovať nás môžete prostredníctvom linky 0911 417 778 alebo emailu alejporadenskecentrum@gmail.com. Navštívte aj našu webovú stránku www.alej.eu.


VYKROČTE DO BEZPEČIAComments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
bottom of page